Maseczki z jadem żmii – idealne na zmarszczki!

Japońska tradycja dbania o urodę opiera się, inaczej niż w krajach europejskich, przede wszystkim na pielęgnacji, a nie maskowaniu. To dbałość o siebie wyrażona troską o stan skóry, odpowiednią ilością snu, właściwym odżywianiem się i wystarczającą ilością ruchu. To jest droga do uzyskania pięknego wyglądu. Makijaż jest tylko tym, czym powinien być – podkreśleniem naturalnego piękna, a nie maską. Maski w Japonii nakłada się na twarz w celu jej pielęgnacji. Są to kosmetyki w płachcie, które działają najefektywniej, a ich tradycja sięga tysięcy lat wstecz.

Zalety maski z jadem żmii

Maseczki w płachcie z jadem żmii mają działanie zbliżone do botoksu, jednak z wykorzystaniem naturalnych składników, bezpiecznych dla skóry, które wchłaniają się przez nią i nie wymagają ingerencji w jej struktury, w czasie zabiegu, jak jest to stosowane przy botoksie. Jad żmii, dzięki substancjom w nim zawartym, oddziałuje na mięśnie twarzy, łagodząc ich napięcie i blokując skurcze. To sprawia, że skóra staje się wyraźnie gładka i jędrna niemal natychmiast po aplikacji maseczki z jadem żmii. Takie działanie przeciwzmarszczkowe jest doskonałą alternatywą dla ryzykownych zabiegów. Jad żmii to wyłącznie naturalne składniki, których działanie jest bardzo skuteczne.

Jak prawidłowo stosować maseczkę?

Maseczkę z jadem żmii, jak każdą inną w japońskim rytuale piękna, należy aplikować na przygotowaną, oczyszczoną skórę. Azjatycki sposób jej oczyszczania i pielęgnacji zawiera się w dziesięciu krokach, w czasie których skóra jest oczyszczania, odżywiana, nawilżana i chroniona przed szkodliwym działaniem promieniu UV. Nałożenie maseczki powinno być poprzedzone oczyszczaniem i odżywieniem skóry. Najpierw należy użyć olejku myjącego, który usunie zanieczyszczenia ze skóry. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie z użyciem kosmetyku na bazie wody. Mogą to być żele, pianki, czy mydła. Następnie przychodzi kolej na peeling, który złuszcza martwy naskórek, otwiera pory i wyrównuje koloryt skóry. Po tak intensywnym oczyszczaniu przychodzi czas na tonik, którego zadaniem jest przywrócenie skórze właściwego pH. W tym celu można używać też hydrolatów roślinnych. W następnym kroku przychodzi czas na esencję, która odżywia i regeneruje. Po jej użyciu można zastosować serum lub ampułki. Następnie przychodzi czas na maseczkę w płachcie, która poprawia jakość skóry, działa pielęgnacyjnie dla ciała i duszy. Maseczka ma także działanie relaksujące, co uzupełnia holistyczne podejście do urody, które zakłada dbałość o nią poprzez troskę o zdrowie, ciało i duszę.

Warto przejąć japońskie podejście do pielęgnacji i przed nałożeniem maseczki na twarz, wykonać wszystkie kroki, które ją oczyszczają i odżywiają, aby działanie jadu żmii było możliwie optymalne i skuteczne. W pielęgnacji skóry nie ma dróg na skróty, ale systematyczność i troska o skórę przynosi efekty w postaci pięknej skóry i dłuższego zachowania młodego i świeżego wyglądu.

Komentarze

Komentarz

Komentarze

    Zostaw komentarz

    Musisz być zalogowany aby komentować.

    X